Siparişiniz, kargo şirketine tesliminden itibaren teslimat adresinin uzaklığına göre 1 - 3 gün arasında teslim edilir. Siparişin kargo şirketine zamanında teslim edilmiş ancak kargo şirketindeki aksaklıklar dolayısıyla teslimat gecikmiş ise bu gecikmeden www.legem.com.tr sorumlu değildir.

Stok sorunları, teknik bir aksaklık veya kargo şirketinden kaynaklanan herhangi bir sorun olmadığı durumlarda sipariş 3 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Ancak Eylül ve Ekim aylarında olan aşırı yoğunluk gibi istisnai durumlarda siparişlerin kargoya verilmesi 1 hafta gibi sürelere ulaşabilmektedir.

Tüm alışverişlerinizde satın aldığınız ürünün içeriğine bağlı olarak kargo ücreti farklılık gösterebilir. Legem Yayınları kargo ücreti faturalandırmaz. Bu sebeple müşteriden sipariş sırasında kargo ücreti talep edilmez. Sipariş toplamının 100 Türk Lirası'nı geçtiği ve varış noktasının Türkiye sınırlarında olduğu durumlarda kargo ücreti Legem Yayınları tarafından üstlenilir ve müşteri ürün teslimi sırasında ücret ödemez.

Türkiye Cumhuriyeti şehirleri haricindeki hiç bir müşteri ücretsiz kargodan yararlanamaz. (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki müşteriler de ücretsiz kargodan yararlanamaz.)

Sipariş toplamının 100 Türk Lirası'nı geçmediği veya yurtdışı varış noktalı olduğu durumlarda alışverişlerde kargo "Müşteri Ödemeli" olarak gönderilir. Yani müşteri kargo ücretini ürün teslimi sırasında kargo görevlisine öder ve kargo faturasını kargo görevlisinden alır.
Müşteri dilerse bilgi alma amaçlı olarak alışveriş tamamlama sırasında seçtiği kargo şirketinin ücret hesaplama sayfasına yönlendirilir ve bulunduğu şehre göre yaklaşık kargo fiyatı alır. (Bu hesaplama sayfalarında kargo şirketleri hesaplanan değerlerin tahmini olduğunu ve asıl kargo ücretlerinin bir miktar farklılık gösterebileceğini belirtmiştir. Bu sebeple Legem Yayınları bu aşamada hesaplanan kargo ücreti ile ürün teslimi sırasında talep edilen kargo ücreti arasındaki farklardan sorumluluk kabul etmez. Sözü geçen kargo ücreti hesaplama sayfaları sadece bilgi amaçlı tahmini fiyat verir.)